Barokní architektura severovýchodních Čech a Kladsko / 1. – 2. září 2018 /1980 kč-klub 1500,-záloha 750,-

ZÁJEZD ZEJMÉNA ZA BAROKNÍMI STAVBAMI DIEZENHOFERŮ
Odjezd v sobotu 1.září v 6.hod-HLAVNÍ NÁDRAŽÍ PRAHA autobusové stání u Fantovy kavárny na magistrále

Do Broumova vyrazíme tak trochu netradiční cestou přes Novou Paku, 
Hořice a Smiřice. V Nové Pace, odkud pocházel slavný sochařský a kamenický rod Suchardů, naopak navštívíme Kryštofovo dílo, paulánský klášterní kostel Panny Marie z let 1709-1724, který patří do skupiny staveb českého radikálního baroku.
Cestou do Smiřic se zastavíme na hořickém náměstí, abychom shlédli Kiliánův kostel Narození Panny Marie z let 1741-1744 a ve Smiřicích výjimečnou kapli Zjevení Páně (1699-1711).
Kaple, v níž se nachází malby Karla Škréty a Petra Brandla, patří do skupiny radikálně barokních kostelů inspirovaných římskou barokní architekturou Francesca Borrominiho.
 Když bude čas, zastavíme se i v kapli Panny Marie Sněžné na Hvězdě, dokončené v roce 1733 podle Kiliánova projektu.
 V Broumově navštívíme historické centrum a benediktýnský klášter s kostelem sv. Vojtěcha, který byl v letech 1721-1723 přestavěn podle projektu Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Avšak než se vydáme do některého z barokních kostelů v okolí Broumova, které naleží do tzv. Broumovské skupiny, zajdeme do zdejšího pozdně gotického kostelíku Panny Marie (nejstarší dřevěný kostel na našem území).
Z kostelů broumovské skupiny se zaměříme na sv. Barbora v Otovicích (1725-1727, K. D.)
 sv. Markétu v Šonově (1726-1729, K. I. D)
a sv. Máří Magdalenu v Božanově (1735-1743, K. I. D.)

UBYTOVÁNÍ BUDE V HOTELU IBIS STYLES V POLSKÉM MĚSTĚ WALBRZYCH/VALBŘICH -snídaně v hotelu zdarma
NEDĚLE 2.září


Valbřich 

Historické město, které se ve druhé polovině stalo významným průmyslovým centrem, v němž nepůsobily jen slavné porcelánové manufaktury, ale také velké důlní společnosti. A právě v jednom z nich, v areálu dolu Julia, který byl rekonstruován a pietně upraven, bylo vybudováno Centrum vědy a umění Starý důl (Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia).


Centrum vědy a umění zabírá plochu 4,5 hektaru a tvoří ho podzemní štola, vyhlídková věž ekologie, strojovna zvuku, kovárna, řetízková koupelna, lampovna, centrum unikátní keramiky, galerie umění, hudební klub Montownia, jáma Julia a jáma Sobótka. Prohlídka areálu industriální krajiny, kterou u nás reprezentuje areál Dolních Vítkovic v Ostravě, trvá asi dvě hodiny.

 

Hrad Książ

Monumentální středověký hrad, který v roce 1263 dobyl Král Přemysl Otakar II. a později i husité. Na konci 19. století byl rekonstruován a v letech 1943-1945 přestavěn pro potřeby gestapa.


Kladsko

Zachovalé historické město středověkého původu sevřené terénním reliéfem a obranným hradem, který byl později přestavěn na známou barokní pevnost. Nejstarší část města stojí na levém břehu řeky Kladské Nisy na úpatí zámeckého návrší. Proto se ve starém městě objevují tak výrazné výškové rozdíly. V mladší části Kladska, které se nachází na ostrově, se tyčí spolu dvě pevnosti. Starší část pevnosti byla provedena v 80. letech 17. století a stavbu vedl pražský stavitel a architekt Jakopo Carove. Mladší pevnost byla vybudována poté, co Friedrich II. připravil Rakousko o kladské hrabství. Jejím autorem byl generál a pevností stavitel Gerhard Cornelius von Walrave. Dokončena byla v roce 1796. Pamětihodnosti Kladska: gotické kostely Nanebevzetí Panny Marie, sv. Vojtěcha a Jiří, Panny Marie Růžencové. Gotický most sv. Jana postavený na popud pražského biskupa Arnošta z Pardubic, barokní Lví fontána s dvouocasým českým lvem a radnice s renesanční věží.


V CENĚ:doprava kvalitním autobusem, ubytování v hotelu IBIS včetně snídaně,pojistka ck,odborný průvodce(architektura a historie)

 
NENÍ v ceně : vstupné cca 500kč-vstupné upřesníme účastníkům v infoemailu a vybereme skupinové vstupné během cesty,stravování během akce/snídaně v hotelu zdarma

JAK SE PŘIHLÁSIT? 
Stačí vyplnit přihlášku na této stránce nebo napsat přihlašovací email na vytonart@gmail.com se jmény účastníků a telefonickými kontakty případně zavolat na náš tel. 777919630,poté zašleme CESTOVNÍ SMLOUVU a pokud 
zaplatíte zálohu
 cca 50% (upřesnění u každého zájezdu)na náš účet 225106607/0300 NEBO NOVĚ KARTOU ONLINE NA NAŠEM WEBU umelecketrziste.cz,
případně osobně v kanceláři v naší galerii Na Výtoni 2, Praha 2 
(PON-ČTVRTEK 15,30-18H),jste v seznamu účastníků akce/
doplatek nejpozději 30.DNÍ PŘED DATEM ZÁJEZDU!

Přihlaste se k našim zájezdům a kurzům


CK Sdružení výtvarníků Výtoň / 
 ičo 22733604 

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY CK S.v.VÝTOŇ zde:

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ má mít každý účastník-pokud máte zájem o pojištění
 včetně storna stačí datum narození a sjednáme nejvýhodnější pojištění
 u pojištovny UNION nebo je možné sjednat u nás v kanceláři Na Výtoni 2
Zahrnuje mimo zdravotní pojistky i storno zájezdu a pojištění zavazadel 


Comments